Marketing internetowy to kluczowy aspekt reklamy w każdej branży zarówno usługowej jak i w sprzedaży.

W dzisiejszych czasach jednak standardowe reklamy a nawet posiadanie własnej strony internetowej zostało wyparte przez marketing w social mediach do tego stopnia, że dla wielu osób prowadzenie firmowego konta na Facebooku i Instagramie stało się jedyną formą reklamy internetowej. Dlaczego?

Przewaga Social Mediów

Na samym początku spójrzmy na formę reklamy w internecie, a na tą w Social Mediach. Ta pierwsza to wyskakujące banery, denerwujące reklamy zasłaniające treść, konieczność obejrzenia reklam, by móc zobaczyć film. Zmuszanie i zabieranie interesującej treści. Nic przyjemnego i nie ma się co dziwić, że są negatywnie postrzegane.

Jak zatem to wygląda na Facebooku i Instagramie?

Niektórzy teraz pewnie zastanawiają się gdzie na FB są reklamy? No właśnie, w pojmowaniu starego rodzaju marketingu nie ma denerwujących reklam, które wywołują negatywne emocje. Reklama na portalach społecznościowych to normalny wpis, dostosowany tematycznie do odbiorcy i niczym nieróżniący się od wpisów znajomych czy ulubionych, obserwowanych stron. Chcesz – czytasz, nie chcesz – nie czytasz, nikt Cię nie zmusza, a dzięki temu efekty są znacznie lepsze.

Drugim atutem Social Mediów jest możliwość interakcji z użytkownikami (potencjalnymi klientami). Zarówno użytkownik może napisać prywatną wiadomość, jak i skomentować post (zwykły i reklamowy). Pozwala to na zacieśnienie relacji, co jest szczególnie ważne w przypadku małych, lokalnych biznesów.

Kampanie reklamowe

Ogromnym atutem Social Mediów są również kampanie reklamowe. Są to profesjonalne narzędzia do tworzenia postów sponsorowanych, dzięki czemu można dopasować wszelkie dane na temat kampanii reklamowej, łącznie z grupią odbiorców opartej na wieku, wykształceniu, zawodzie czy historii wyszukiwania. Dzięki temu mamy pewność, że nasz post sponsorowany zainteresuje jak największą grupę odbiorców.