Prowadząc własną działalność, sklep czy wykonując usługi prędzej czy później do odpowiedniego rozwoju będziesz potrzebował/a reklamowania się w internecie. W dzisiejszych czasach internet to ogromna siła i znaczna większość potencjalnych klientów szuka ofert właśnie w sieci – zarówno jeśli chodzi o zakupy produktów jak i branżę usługową.

Gdzie najlepiej się reklamować?

Odpowiedź brzmi – wszędzie. Do dobrego marketingu potrzebna jest dobrze wypozycjonowana strona internetowa, profile w social mediach (chociażby Facebook, warto też mieć Instagrama i TikToka) no i korzystanie z GoogleAds.
Strona internetowa to wizytówka każdej firmy. Trafią tam osoby zarówno z profili społecznościowych lub te, które szukają usług w wyszukiwarkach typu Google czy Yahoo. Warto też współpracowac z firmą Google i umieścić swoją firmę na mapie, dodać adres i odpowiednio opisać ofertę, by jeszcze łatwiej można było ją znaleźć.

Profesjonalna strona internetowa może zachęcić klientów do skorzystania z usług. Dobrym pomysłem jest dodawanie artykułów tematycznych, np. salon fryzjerski może opisywać jak samemu dbać o skórę głowy lub jak radzić sobie z wypadającymi włosami. Nie każdy od razu szuka usług fryzjerskich, niektórzy szukają rozwiązań problemów.

Social media zaś to prawdziwy klucz do sukcesu. Dzisiaj większość internautów spędza długie godziny na Facebooku czy Instagramie. Portale społecznościowe dają możliwość naprawdę atrakcyjnej formy reklamy. Nie ma tu wyskakujących. denerwujących i zasłaniających treści banerów sponsorowanych. Odpowiednie możliwości dostosowania kampanii reklamowych pozwalają również dopasować treści do użytkowników, by zoptymalizować zyskowność reklam.

Jeśli chodzi o GoogleAds to niektórzy z tego już rezygnują. Niepotrzebnie, ponieważ GoogleAds pomagają w pozycjonowaniu strony internetowej i nadal są w miarę skuteczne. Kampanie reklamowe Google również pozwalają na dopasowanie treści reklamowych do histoprii wyszukiwań użytkowników, dzięki czemu te reklamy są spersonalizowane. Nie są one tak skuteczne, jak kampania reklamowa w Social Mediach, jednak są odpowiednio tańsze i nadal opłacalne.